Jak zainwestować w ropę naftową?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Poradnik Klienta

Jak zainwestować w ropę naftową? Jak łatwo zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy może sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej uprawiane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale trudniej już sobie przedstawić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach i cenach podawanych za baryłkę, i których objętość, chociażby w najkrótszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa właśnie o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do jednego portu przez wielcy tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i przechodząc do ostatniego sensu stosunkowo niedużych pieniędzy. Jak wtedy stanowi ostatnie dodatkowe?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Czy chodzi o podział zasobów przykładowego tankowca na części ułatwiające ich zakup, np. po parę beczek na łebka? Tak nie! Kto i gdzie by te beczki składował?! Drugą przeszkodą, może nawet szczególnie dużą, jak opowiadamy o inwestowaniu, byłaby całkowita nieopłacalność tego typie handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Nawet w stanach wysokiej koniunktury, czyli opłatach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo dużych, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy sam na własnym podwórku (o ile nie przebywamy w bloku, gdyż w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek delikatny i złudny, i w współczesnym drugim przypadku zarobilibyśmy 32 dolary i tylko wówczas, jeżeli ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i żeby ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

Przyjemne i oryginalne pracowanie na ropie naftowej
Popularnym środkiem na inwestowanie w ropę naftową, i którego w żadnym razie nie polecamy w ostatniej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i których cenę jest szacowana na platformie bieżących cen jednych rodzajów ropy naftowej.

Traktują one swoją właściwość, i stanowi nią płynność, gdyż przekazać je wpływowa na każdej giełdzie i ciągle, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak firmy funduszy inwestycyjnych z prezentacją na ropę są łatwo tym jednym, oraz do tego mają więcej opłat i piękniejsze wymagania finansowe, jeszcze nie są więc alternatywą dla ludziach.

Zyskiwanie na stokach cen ropy naftowej
Ta pozycja na placach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z niższa trudna, a przynajmniej dla wszystkich tych, którzy inwestują pieniądze z nadzieją na rozwoje. Jak więc żyć w Polsce, będąc również niemalże uwięzionym w domu?

Kontrakty CFD
Nie odkryjemy ich na polskiej GPW, a toż żadna przeszkoda, ponieważ jest wiele domów maklerskich i platform, oferujących handel ropą na każdym etapie wtajemniczenia i przy niewielkich środkach finansowych. W współczesnym przypadku wykorzystywane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy oraz z obecnych platform korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową natomiast nie tylko, to Oil Profit, gdzie sprawę z grą o duże pieniądze można zacząć już od 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, i stanowi zatem najłatwiejsza, najsilniejsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Dodatkowo można na niej brać z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (znaczy to, że korzystając na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych i przy domu na spadek o jakiś procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na kartce Oil Profit

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments