polskie

Polskie uzdrowiska: Busko

Poradnik Klienta

To wspaniałe uzdrowisko, na obszarze którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Busko-Zdrój to coś więcej, niż tylko popularny ośrodek uzdrowiskowy.

Polskie uzdrowiska: Busko

To także niezwykle często odwiedzana przez turystów miejscowość o charakterze turystycznym. Busko-Zdrój to świetne zagospodarowanie, a zwłaszcza rewelacyjna baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się poszczycić sporą liczbą pensjonatów, w których krajoznawcy mogą znaleźć tanie noclegi. W kurorcie tym czekają również liczne sanatoria, które są bardzo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z całej Polski.

Busko-Zdrój to bardzo dobre uzdrowisko, na obszarze którego zwalczane są głównie choroby reumatyczne a także choroby narządów ruchu. Busko jest zarazem bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym na mapie województwa świętokrzyskiego. Miłośnicy zabytków mogą tu zobaczyć m. in. rewelacyjny Park Zdrojowy oraz sporo ciekawych domów. Kusi także zabytkowy kościół ponorbertański i wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To atrakcje, którym na pewno warto się tu uważniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments